Dlaczego ci się nie chce uprawiać seksu?

indeks1

Co niweluje chęci do uprawiania seksu?

Brak zainteresowania seksem u mężczyzny to nie to samo, co problemy z erekcją albo impotencja. Mężczyźni, którzy cierpią na niskie libido albo nawet jego brak, są w stanie uzyskać erekcję, nawet, jeżeli utracili całkowicie zainteresowanie seksem.

Brak zainteresowania seksem u facetów może wynikać z bardzo rozmaitych powodów, które obejmują zarówno problemy fizyczne i psychiczne. Te pierwsze to zazwyczaj choroba alkoholowa, uzależnienie od narkotyków, otyłość, anemia, niski poziom testosteronu, cukrzyca albo efekty uboczne niektórych leków.

Pośród psychicznych przyczyn niskiego libido lub wręcz jego braku wymienia się depresję, stres, ukryty homoseksualizm i problemy w związku. Niskie
kamagra zel libido może też wystąpić u niektórych mężczyzn za sprawą zahamowań związanych z traumatycznymi przeżyciami w dzieciństwie.

Nerwowe sytuacje

Większość mężczyzn przeżywa stres na skutek trudów w pracy albo problemów w związku bądź w rodzinie. Może to owocować istotnym obniżeniem libido. Niezależnie od przyczyn stresu, organizm ludzki ma wrodzoną tendencję do reagowania na niego przygotowaniem do walki albo ucieczki. Z tego powodu wytwarza hormony takie jak kortyzol oraz adrenalina, które w praktyce mają pobudzać go do działania. Ciężko jednak po otrzymaniu słownej reprymendy od kierownika zacząć go bić albo brać nogi za pas, w następstwie tego przeważnie dusimy tę naturalną reakcję, powodując, iż skumulowana energia i napięcie nie znajdują ujścia. Jeżeli przez długi okres czasu trwasz w podobnej sytuacji nie mając szansy rozładować swoich nerwów, musisz liczyć się z ujawnieniem się jego skutków zdrowotnych, w tym problemów seksualnych, takich potencja
jak brak popędu płciowego albo brak zainteresowania seksem.